top of page

Мистецтво — як інвестиція. Де шукати виставкові проєкти українських графіков?

В Україні дуже невеликий відсоток людей, які готові вкладати гроші в мистецтво. Більшість навіть не уявляє, що можна прийти в галерею та купити роботу художника з каталогу. Вплив мистецтва на людину не менш цінний, ніж прибуток, який можна отримати з продажу картин. Коли ми дивимося на картину і відчуваємо стан, в якому художник її писав, ми входимо в стан резонансу з автором, а картина починає грати на для нас новими гранями, її емоційний заряд не закінчується.


Техніка «графіка» дуже лаконічна та зрозуміла, образи — прості та умовні, а фон, зачасту, визначає відношення зображення до простору. Картини, виконані в цій техніці, залишають глядачам можливість осмислювати побачене на основі контурів і силуетів, зображених художником.


Побачити видання сучасної графіки український глядач може не дуже часто. Існуючі виставкові проєкти, зазвичай, присвячені книжковій ілюстрації. Персональні або групові виставки майстрів вишуканого та стриманого чорно-білого мистецтва — велика рідкість. Різноманітних технік існує багато: офорт, гравюра, експериментальні методи естампа, а кожен із авторів унікальний своїм оригінальним стилем та тематикою від натури до пейзажів. Щодо українських арт-кураторів — робити арт-експозиції картин, виконаних в техніці «графіка» краще заздалегідь.


Історична довідка


Графічні малюнки відомі з незапам'ятних часів і зустрічаються по всьому світу в місцях проживання наших предків. Унікальність витвору відійшла на другий план, коли в VI столітті в Китаї був винайдений ще один вид графіки — гравюра. Це мистецтво отримання багаточисленних однотипних зображень стало популярним у Європі лише в XIV столітті і було пов’язано з розвитком техніки книгодрукування та виробництва дешевого паперу. Відомі художники — Альбрехт Дюрер, Рембрандт,— працювали, в тому числі, й в графічних техніках. Знакова картина в графічній техніці — «Вітрувіанська людина», Леонардо да Вінчі, 1492 року.


А що у нас?


Нажаль, українські художники, які працюють в техніці «графіка», більш відомі та мають особливу популярність в Європі, а не в Україні. Тільки відвідав, наприклад, Кіпрський музей сучасного мистецтва можна дізнатися, що більше 200 робіт цього музею зроблено українськими художницями — Катериною та Тетяною Очередько. Найбільшу популярність сестрам принесла участь у створенні першого у світі повнометражного анімаційного фільму, намальованого вручну олійними фарбами, про життя та смерть Вінсента Ван Гога «З любов’ю, Вінсент». Фільм був номінований на премію Оскар та Золотий глобус.


Але в Україні не все так погано. Останні декілька років інтерес до робіт художників-графіків повертається і в Україну. Мистецтво ставить багато запитань, але і дає відповіді в нових виставкових проєктах українських митців. Один з таких проєктів, а саме виставка-продаж «Тіло та місто» Катерини та Тетяни Очередько буде реалізовано4 лютого 2022 року о 18:00на локаціїHUB Cultural Garageі триватиме до28 лютого 2022 року. Арт-куратор — Олена Прокопенко. Запис на кураторські екскурсії -https://bit.ly/33wg476


З питань придбання робіт, що представлені у ході експозиції, звертайтесь до організаторів виставки — спеціалістів Центру розвитку культури міста «Київ Культурний».

 
 
bottom of page